فروشگاه شین

رقص باله برای کودکان چیست و مزایای آن کدامند؟

رقص باله برای کودکان چیست و مزایای آن کدامند؟

رقص باله در کشور ما کم تر شناخته شده هست. کم تر کسی را می بینید که به تماشای این رقص برود. ولی نمی توان گفت این رقص به طور کامل نادیده گرفته شده است. در کشور ما هم کلاسهاي آموزش رقص باله کودکان و نوجوانان وجود دارد. آن ها می توانند در صورت علاقه به این رقص زیبا، راهی کلاسهای اموزشی شوند. خویش را در مسیر تبدیل شدن به یک بالرین حرفه ای قرار دهند. درصورتی که شما هم از آن گروه افرادی هستید که می خواهید بیش تر در مورد این و ویژگی های آن بدانید، در ادامه با ما همراه باشید.

رقص باله برای کودکان چیست و مزایای آن کدامند؟

ورزش باله را چطور انجام می دهند ؟

وضعیت بدن، تنظیم، اقتدار، تعادل، حس و انعطاف پذیری از خصوصیت های این رشته هست. براي انجام این ورزش کلیه اندام بدن درگیر است. تمرکز مهم ترين مستلزم به کاربستن تمرینات و تکنیک هاست. براي ارتقای سبک های این رشته معمولاً ترکیبی از حرکات، روش ها و تمرینات سنتی و بومی کشورهای گوناگون با یکدیگر جابه جا یا ادغام و ترکیب میگردند.

 

سبک ها

سبک ها گوناگونی و تکثر فوت و فن و روش های این ورزش سبب شده سبک های مختلفی ایجاد شود. بروز سبک های گوناگون، مرحله های و مراتب این رشته را بوجود آورده است. بگونه ای که براي تعيين سطح فعالیت هر ورزش‌کار ازمونها و امتحان هایی در نظر گرفته ميشود .

انجمن ها و سازمان های مختلفی مسئولیت این رشته را در کشورهای خویش برعهده دارند. باتوجه به مرحله های اموزش و روش های عرضه شده ازمون هایی برپا می کنند. برای موافقت شدگان، طی اعطای گواهی نامه و جواز مربوطه اذن به کاربستن تمرین های و روش های مرحله های فراتر را صادر ميکنند.

تمامی ورزشکاران و هنرآموزان موظفند بعد از طی کردن و فراگیری تمرین های و روش های مرحله های پائین تر و قبولی در ازمون مربوط به آن مرحله، وارد مرحله های بالاتر شوند. مراحل این رشته حاوی پیش مقدماتی، مقدماتی و مرحله های یک تا 8 میباشد .

سن آغاز رقص باله

 

بهترین سن آغاز یادگیری رقص باله چهار و پنج سالگی است. براي کودکان رقصیدن جلوی آینه و میله تازگی جالبی دارد. در این سن بدن کودک انعطاف پذیری زيادي دارد و همین مسئله یادگیری را ساده تر ميکند .

فواید باله

 

در رقص باله باید کودک به سخنان مربی با توجه گوش کند و دستورالعمل ها را تکرر کند. نظم را یاد می گیرد و براي حفظ اعتدال و کنترل بدن با حرکات باید تمرکز داشته باشد. اموزش جهات و یادگیری همکاري از فایده ها ديگر یادگیری رقص باله است.

براي بچه ها خجول یک فرصتی است لغایت با ديگر دوست های در کلاس بتوانند ارتباط برقرار کنند و تعامل اجتماعي داشته باشند. فعال بودن کودک و داشتن تمرینهای ورزشی روزانه احتیاج به یک برنامه اموزشی دارای انسجام دارد که باله یکی از مورد ها است.

این فواید که به آن اشاره کردید تنها براي آغاز رقص باله است. هنگامی که بچه شما با ادامه دادن آن تبدیل به یک بالرین حرفه ای شود، شما باز نکات مثبت دیگری شاهد خواهید بود. بالاخص هنگامی که به سن نوجوانی و جوانی برسند. دارای ماهیچه های کشیده و قدرتمند و فزونی اعتماد به نفس فیزیکی هستند.

یاد می گیرند چه طور سعی کنند تا به موفقیت برسند. در رقص باله لازم است لغایت با تغذیه سالم جثه مطلوب خویش را حفظ کنند. بنابراين عادت های غذایی درست فواید ديگر آن است.

رقص باله برای کودکان چیست و مزایای آن کدامند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *